חדר קירור ומקרר תעשייתי

דלתות לחדרי קירור

בישראל נהוג לתכנן ולייצר חדרי קירור עם דלתות חיצוניות חזקות ועמידות המותקנות על צירים איכותיים. במקומות רבים בעולם נהוג לייצר ולהתקין חדרי קירור עם דלתות שקועות הנחשבות לפתרון ויזואלי יפה ומרשים יותר אך הניסיון בארץ מלמד כי פתרון זה אינן מתאים לשיטת העבודה בישראל. כיום ניתן למצוא פתרונות שונים לתכנון וייצור דלתות לחדרי קירור, אחד הפתרונות החדשים והנוחים ביותר לתפעול הן דלתות הזזה לחדרי קירור במקום דלת הפתיחה הסטנדרטית. פתרון זה יעיל יותר כיוון שהוא תופס פחות מקום וגם גומיות האיטום מסביב לדלת נשחקות פחות. כמו כן, קל לפתוח דלת הזזה אפילו ביד אחת כך שניתן לתפעל אותה בנוחות גם כאשר מחזיקים ביד אחת מגשי מזון, ארגזים או כל דבר אחר.

דלת אטימה

במהלך שעות הפעילות בעסק פותחים וסוגרים את דלת חדר הקירור מספר רב של פעמים. לכן, חשוב לתכנן דלת עמידה וחזקה לאורך זמן כאשר אחת הבעיות היא שחיקה הגומי מסביב לדלת. לדלת תפקיד חשוב מעבר לכניסה ויציאה מחדר הקירור כיוון שעליה לאטום היטב חדירת חום מבחוץ ויצירת קור מהחדר החוצה. הדלת חייבת להיות אטומה כדי לשמור על טמפרטורה אחידה בחדר הקירור ועל מנת להוזיל את עלויות החשמל. בחדרי קירור רבים נוהגים להתקין וילונות פלסטיק מאחורי הדלת כדי למנוע את זליגת הקור החוצה כאשר עובדים נכנסים לחדר הקירור.

פתיחה מבפנים ומבחוץ

לפי דרישת משרד העבודה ובהתאם לתקני הבטיחות בעבודה יש להתקין בחדרי קירור מנגנון פתיחה פנימי ולא רק חיצוני. מנגנון הפתיחה הפנימי מאפשר לעובד הנלכד בחדר הקירור לפתוח את הדלת שנטרקה עליו. בנוסף, כדאי לדעת כי החוק בארץ דורש לא לנעול דלתות של חדרי קירור עם מנעולי תלייה חיצוניים. כאשר מתקינים דלתות הזזה לחדרי קירור מנגנון הפתיחה מבפנים פשוט יותר והסיכוי להילכד בתוך החדר נמוך כיוון שהדלת לא נטרקת סתם כך.

אביזרי פרזול

דלתות לחדרי קירור נמצאות בשימוש תכוף מדי יום ולכן חשוב להקפיד על חומרי גלם איכותיים ועל אביזרי פרזול מאיכות גבוהה. יש להתקין ידיות חזקות ונוחות לתפעול וצירים עמידים לדלת פתיחה רגילה. כאשר בוחרים דלתות הזזה לחדרי קירור חשוב לוודא כי מסילות ההזזה עמידות ואיכותיות ומדי פעם חשוב לנקות את המסילות כדי להבטיח פתיחה וסגירה חלקה וכדי למנוע נזקים מגומיות האיטום סביב הדלת.

את הדלת נהוג לייצר מפח או אלומיניום ובין החלק החיצוני לפנימי של הדלת מתקינים שכבת בידוד יעילה, לרוב מחומרים מוקצפים (פולימרים). דלתות הפתיחה יחסית כבדות לכן יש לתכנן בקפידה את מנגנון הפתיחה וחלוקת העומסים על צירי הדלת כדי למנוע שחיקה מהירה ובעיות תפעול. במקרים רבים מייצרים דלתות הזזה ודלתות פתיחה מאלומיניום בגלל עמידות החומר בפני מים והתפתחות קורוזיה וחלודה אך גם בגלל נוחות וקלות הניקוי.

הצוות המקצועי של חברת דמיאנס מערכות קירור שמח לעמוד לשירותכם בהתקנת ובניית חדרי קירור. פנו אלינו עוד היום!