מקרר תעשייתי

כיצד לתחזק מקרר שתייה

מקרר שתייה נועד לשמור על מיכלי שתייה קלה בטמפרטורה נמוכה של כ-4 מעלות צלזיוס, כך ניתן להוציא אותם ולשתות מהם מיד בהנאה. עוד תכונה חשובה של מקררי שתייה היא חזית גדולה, עשויה זכוכית שקופה, המאפשרת למי שעומדים ליד המקרר להתרשם מן המשקאות שבו, לבחור ביניהם בקלות ורק אז לפתוח את הדלת ולקחת את הבקבוק, הקרטון או הפחית שרוצים. הדלת עצמה צריכה להיפתח בקלות ורצוי מאוד שגם תיסגר חזרה מעצמה.

מקררי שתייה מודרניים הם אמינים מאוד ובכוחם לשרת אתכם נאמנה שנים רבות ללא תקלות. עם זאת, חשוב להעניק למקררים כאלה את הטיפול המינימאלי הנדרש כדי שלא יפתחו תקלות. אספנו עבורכם מידע אשר יסייע לכם לתחזק כראוי את מקרר השתייה שברשותכם.

ניקיון של המקרר עצמו ושל האזור בו הוא מוצב

לכלוך ואבק אינם רק מטרד ומשהו הפוגע בחזות המקרר והאטרקטיביות של המשקאות בו אלא בכוחם גם להזיק למקרר, לפגוע ביעילותו ולגרום למגוון תקלות. חשוב מאוד להקפיד על ניקיון המקרר הן מבפנים והן מבחוץ, כך למשל אבק המצטבר על מקרן החום שבגב המקרר (הפולט החוצה את החום שנוצר בעת דחיסת גז הקירור) יקשה על פיזור החום, יגרום לפעולה מאומצת של המדחס, עליה בצריכת החשמל ובסופו של דבר גם לתקלות חמורות יותר או פחות. חשוב מאוד לשמור לא רק על ניקיון מקרר המשקאות עצמו אלא גם על ניקיון האזור בו הוא מוצב. מדי פעם יש להזיז את המקרר ממקומו, לטאטא לכלוך שהצטבר מתחתיו, להסיר אבק מן הקירות סביבו וכד'.

שימוש נכון

שימוש נכון במקרר המשקאות יבטיח פעולה תקינה לאורך זמן. יש לוודא כיוון נכון של הטמפרטורה, בקיץ אפשר להוריד עד לארבע מעלות, בחורף אפשר להעלות לשש. עוד יש לתת את הדעת לאופן בו פותחים וסוגרים את דלת המקרר תוך שהשאיפה כמובן היא לעודד פתיחה ברגע האחרון האפשרי וסגירה מהירה ככל שאפשר. אם למשתמשים במקרר נטייה להשאיר את הדלת פתוחה מומלץ לדאוג שתיסגר חזרה מעצמה ו/או להציב שלט בו בקשה להקפיד לסגור את דלת המקרר.

הצבת המקרר

חשוב להציב את המקרר במקום מתאים, כך למשל יש להימנע ממקומות חמים, בהם שעות שמש ישירה וכד'. על המקרר לעמוד על רצפה מרוצפת היטב או יצוקת בטון, מישורית ויציבה. מומלץ לבדוק שהמקרר עומד באופן מפולס (לא נוטה לשום כיוון). לעיתים ניתן להציב מקרר משקאות לו דלת על צירים בזווית קלה לאחור כדי להעניק לדלת נטייה להיסגר מעצמה.

מעבר לכל שהוזכר לעיל חשוב מאוד לא לבזבז זמן ולהזמין טכנאי מקררים תעשייתיים מקצועי לבדוק את המקרר אם מתעורר חשד כלשהו לתקלה. כך למשל אם המקרר משמיע רעש שלא היה בעבר או אם צריך לכוון את הטמפרטורה נמוך יותר רק כדי להשיג משקאות קרים מספיק. לעיתים תיקון קטן בזמן יכול למנוע התפתחות תקלה חמורה הרבה יותר.

דמיאנס מערכות קירור ישמחו לייעץ לכם: 072-222-3773