חדר קירור ומקרר תעשייתי

מה צריך לדעת כשבאים לבחור חדר קירור?

חדרי הקירור הראשונים בעולם היו מערות בהן היו מציבים גושי קרח, אותם ניתן היה לחצוב בימות החורף מאגם קפוא, כך שבעת הקיץ הייתה הטמפרטורה במערה נותרת נמוכה, לעיתים אפילו קרובה לאפס. כך ניתן היה לאחסן במערה מוצרים הדורשים קירור כדי לשמור על טריות, בשר ציד, דגים, גבינות ועוד. גושי הקרח היו כמובן נמסים לאיטם ויעילות "חדר הקירור" פחתה והלכה עד שבחורף היה צורך להוביל גושי קרח חדשים למערה לקראת העונה החמה הבאה.

בעשורים הראשונים של המאה העשרים פותחה שיטה לנצל את תופעת נפילת הטמפרטורה בעת שגז מתפשט כדי ליצור חללים בהם נשמרת טמפרטורה נמוכה, אפילו נמוכה מאוד (עד עשרות מעלות מתחת לאפס), שיטה זו היא המשמשת עד היום במקררים ביתיים ותעשייתיים, במערכות מיזוג אוויר ובחדרי קירור (שהם למעשה מקררי ענק). חדרי קירור משמשים במגוון תעשיות על מנת לאחסן פריטים ומוצרים רגישים לחום, מוצרי מזון, פרחים, תרופות, חומרי גלם למיניהם ועוד. לא תמיד יש צורך להקים חדר קירור, ניתן לשכור שטח אחסון בקירור או אפילו חדר קירור שלם אולם כאשר מסתבר שמשתלם יותר להשקיע ולהקים חדר קירור לבית העסק יש לתכנן אותו בקפידה כך שיתאים באופן מיטבי לצרכים הייחודיים. אספנו עבורכם מידע אודות פרמטרים שיש לקחת בחשבון בבואנו לבחור חדר קירור.

תכנון מדויק להתאמה מיטבית לצרכים

ניתן לבנות חדרי קירור בגדלים שונים ותוך שהם מצוידים במערכות ואביזרים שונים. בבואנו לבחור חדר קירור יש לוודא שהתוכנית המוצעת לנו היא כזו שנערכה תוך שנלקחו בחשבון צרכיו הייחודיים של העסק. חשוב שהמידות יהיו מספקות אך לא גדולות מכדי הדרוש (כדי להבטיח יעילות), הדלתות צריכות להיות כאלה המאפשרות גישה נוחה (ישנם חדרי קירור שנכנסים ויוצאים מהם בתכיפות וישנם כאלה שנותרים סגורים רוב הזמן). מערכות הקירור צריכות להיות כאלה המספקות בקלות את הנדרש מהן (חשוב שהמערכת לא תפעל במלוא ההספק לאורך זמן רב כדי למנוע תקלות). עוד יש לתת את הדעת לבטיחות השימוש בחדר הקירור, לבקרה וניטור הטמפרטורה בו ולכל פרט רלוונטי נוסף הנגזר מהשימוש שמתכננים לעשות בחדר הקירור.

ביצוע איכותי

לאחר שיש בידינו אפיון מדויק לחדר הקירור הדרוש לנו יש לוודא שהחברה שתקים אותו עבורנו תעשה עבודה טובה. חשוב מאוד שחדר הקירור יהיה איכותי, בידוד טוב יחסוך בהוצאות הקירור, מערכות אמינות יבטיחו שיהיו מעט תקלות (תקלה בחדר הקירור עשויה להיות בעייתית מאוד עד כדי אבדן כל המאוחסן בו). אין לבחור חדר קירור רק לפי הצעת המחיר, חשוב מאוד שחדר הקירור יוקם כהלכה.

אחריות ותמיכה טכנית

יש לבחור חדר קירור תוך שמוודאים שהחברה שתקים אותו עבורנו מספקת לנו מענה כולל לכל צרכי תפעולו ואחזקתו. חשוב מאוד שנדע שכל תקלה תטופל במהירות, שיש אחריות על המערכות ועל המבנה כאחד, שנוכל להזמין טכנאי לביצוע פעולות תחזוקה שוטפות ובאופן כללי שיהיה לנו תמיד אל מי לפנות לתמיכה בכל עניין הקשור בחדר הקירור.