מקרר תעשייתי

תחזוקה נכונה של מקרר תעשייתי תמנע תקלות ותאריך ימיו

עבור בתי עסק הזקוקים למקרר תעשייתי ההוצאה הכרוכה ברכישתו עשויה להיות נכבדת למדי. מי שרוכש מקרר תעשייתי טוב, ישמח לדעת שמדובר במכשיר אמין אשר צפוי לשרת אותם נאמנה למשך שנים רבות. חשוב לקחת בחשבון שכדי להבטיח שהמקרר של בית העסק שלכם לא יתקלקל בטרם עת, יש לדאוג לספק לו תחזוקה שוטפת נאותה. בפסקאות הבאות תוכלו לקרוא על צרכיהם של מקררים תעשייתיים, באילו פעולות תחזוקה מומלץ לנקוט, מה הם הסימנים העשויים להעיד על בעיה, מתי יש להזמין טכנאי ועוד.

הצבה נכונה ותנאי פעולה נאותים

התנאי הראשון שמוכרח להתקיים כדי שהמקרר התעשייתי שלכם יאריך ימים ויפעל ללא תקלות הוא הצבה נכונה שלו. על המקרר להיות מונח על משטח ישר, במקום בו יש די תנועת אוויר ובאופן כזה שניתן יהיה לנקות סביב המקרר ומדי פעם גם מתחתיו.  ישנם מקררים תעשייתיים בהם המנוע והמדחס מוצבים בנפרד, בין אם זהו המצב או שהמקרר כולו בנוי כיחידה אחת חשוב מאוד לוודא שלמנוע ולמדחס יש די אוורור כדי שלא יתחממו יתר על המידה, במיוחד בימות הקיץ (בתקופה זו מערכת הקירור עובדת בעומס גבוה ובה בעת תנאי חום ולחות סביב המקרר עלולים להיות מאתגרים מבחינת צינון המערכת).

ניקיון

חשוב מאוד לדאוג לניקיון המקרר לא רק מבפנים אלא גם מבחוץ, מלפנים, מאחור, מן הצדדים ומלמטה. כל מי שמשתמשים במקרר, בין אם במטבח הפרטי או בבית עסק נוטים להקפיד שאזור פנים המקרר יהיה נקי שהרי לא נעים לאחסן מזון, או כל דבר אחר הדורש קירור, על מדפים מלוכלכים, בין דפנות מוכתמות וכד'. חשוב מאוד לדעת שככל שהדבר נוגע לתחזוקת המקרר ניקיון פנימי חשוב הרבה פחות מהניקיון בחוץ, הסרת אבק מצלעות קירור המנוע והמדחס, מלהבי המאוורר ומהאזור סביבם עשויים להפחית את טמפרטורת הפעולה בעד שלוש מעלות צלזיוס! גם כשמדובר בהפחתה קטנה בהרבה, חצי מעלה ואף פחות, לאורך זמן תהיה לה השפעה גדולה על אורח חיי המקרר ופעולה נטולת תקלות.

טיפול מהיר כשמתעורר חשד לתקלה

לעיתים קורה שמקררים תעשייתיים ממשיכים לקרר כתמול שלשום אולם מתחילים להשמיע רעש חריג, או שנדמה כי המנוע נכנס לפעולה בתכיפות גדולה יותר מבעבר. חשוב מאוד לא להסתפק בכך שהמקרר עדיין משיג את הטמפרטורה הנדרשת בתא הקירור וההקפאה, אם מתעורר חשד שמשהו בפעולת המקרר השתנה יש להזמין טכנאי חדרי קירור שיוכל לבדוק לעומק ולבצע טיפול אשר עשוי למנוע התפתחות תקלה חמורה. כך למשל אם יש דליפה זעירה של גז קירור כל עוד כמות הגז לא פחתה באופן דרסטי המקרר ימשיך לעבוד אולם יהיה עומס גדל והולך על המנוע והמדחס, תיקון הדליפה ומילוי גז ישיבו את המקרר למצב תקין בעלות נמוכה, אם מחכים עד שהמקרר מפסיק לעבוד יידרש וודאי תיקון גדול ויקר בהרבה, החלפת המדחס למשל.