חדרי קירור

תקנים והנחיות שרצוי לדעת בנושא חדרי קירור

התקנים וההנחיות שצריך לעמוד בהם על מנת להשיג אישור ממשרד הבריאות

חדרי קירור הם למעשה מקררי ענק המשמשים לאחסון פריטים רגישים שאין לחשוף אותם לטמפרטורות מעל לסף מסוים כדי להבטיח שישמרו על תכונות ההופכות אותם ראויות לשימוש. כך למשל מגוון מוצרי מזון, תרופות, פרחים ואף חומרי גלם ומכלולים המשמשים בתעשייה. מתקנים בהם נעשה שימוש בחומרים ומוצרים שיש לשמור בחדרי קירור בוחרים אם לשכור חדר קירור (אז יש לשנע ממנו וחזרה) או להשקיע ולהקים חדר קירור משלהם באתר המפעל. בחברות המקימות, מוכרות, משכירות ומתחזקות מתקני קירור מכירים היטב את הדרישות שיש לעמוד בהם מבחינת תקנים. עבור מי שבקיאים פחות בתחום ושוקלים אם להשקיע ולהקים חדר קירור משלהם אספנו מידע מועיל אודות התקנים שחדרי קירור צריכים לעמוד בהם כדי שניתן יהיה להשתמש בהם באישור משרד הבריאות, כמו גם המכון לבטיחות וגהות.

נושאים שברשויות נתנו עליהם את הדעת

כדי להבין את התקנים העוסקים בחדרי קירור יש לבחון תחילה את הנושאים השונים שתקנים אלה באים לתת להם מענה. מן הסתם ברור לכולנו שדרושים תקנים המבטיחים שבחדר הקירור ישמרו התנאים הדרושים, שהטמפרטורה לא תעלה מעל, או תרד מתחת, לסף מסוים, שבכל החלל ישמרו תנאים אחידים, שישמרו דרישות רמת לחות (בעת שישנן כאלה).
אולם נושא התנאים בחדר הקירור אינו היחיד עליו יש לתת את הדעת, יש לוודא בטיחות העובדים העושים בו שימוש, להבטיח שלא ייתכן מצב בו עובד ינעל בתוך החלל המקורר, שעובדים ישתמשו בביגוד ואמצעים אחרים הנחוצים כדי שלא יחשפו יתר על המידה לתנאי קור מזיקים, לוודא שמנגנוני החדר בטוחים לשימוש ועוד.
נושא נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא מערכות הבקרה והניטור, חשוב להגדיר תנאים בהם מערכות אלה צריכות לעמוד כדי להבטיח פעולה מושלמת, ללא תקלות, לאורך זמן וכן שיהיה רישום של התנאים בחדר הקירור כדי שניתן יהיה לערוך ביקורות ולוודא שהפריטים שנשמרו בו לא נחשפו מעולם לתנאים העלולים לפגוע בהם ולהפכם בלתי ראויים לשימוש.

משרד הבריאות ומוצרי מזון

משרד הבריאות צריך להבטיח שהמזון הנמכר למאכל, בין אם ברשתות המזון או בבתי אוכל, יהיה ראוי לשימוש. משרד הבריאות פועל לפי תקנות כדי לוודא תקינותם של פריטים שיש לשמור בחדרי קירור במפעלים בהם יוצרו כמו גם באתרים העושים בהם שימוש או בתי מסחר שם הם נמכרים לציבור.
בתי עסק העושים שימוש מסחרי במוצרי מזון או תרופות נדרשים לעמוד בדרישות משרד הבריאות כדי להחזיק ברישיון.
התקן המרכזי בתחום חדרי הקירור הוא ת"י 6176 המגדיר דרישות מבנה וביצועים אנרגטיים. מבחינת נהלים שיש לעמוד בדרישותיהם – בתחום מוצרי המזון, נוהל משרד הבריאות מס' 05-012 הוא המגדיר את הדרישות בתחום אחסון ועיבוד בקירור של מוצרי מזון ואילו נוהל מס' 126 עוסק בתחום התרופות.
מלבד דרישות מכון התקנים ונהלי משרד הבריאות על חדרי קירור לעמוד גם בדרישות המוסד לבטיחות וגהות בדמות תקן 155 – בטיחות בעבודה בחדרי קירור.