בניית חדרי קירור

בניית חדרי קירור והקפאה מיועדת לעסקים העוסקים בתחום השתייה והמזון בהיקפים גדולים, כגון מאפיות, סופרמרקטים, מפעלי ייצור מזון, מלונות, מסעדות – ועוד, וגם לעסקים בתעשיות נוספות כגון תעשיית התרופות. בניגוד למקרר או מקפיא סטנדרטי שמאחסנים כמות מוצרים קטנה יחסית, חדרי קירור מיועדים לאחסון בטוח ויציב של אינספור מוצרים, ועל שום כך יש להקפיד במלאכת התכנון, הייצור וההתקנה שלהם.

התאמה אישית ללקוח

שירות מקצועי של בניית חדרי קירור חייב להתייחס לכל מגבלות המיקום וצורכי הלקוח. יש לבקר במיקום שבו יותקן חדר הקירור ולהתאים אותו בצורה פרטנית למגבלות ולתנאים הפיסיים השוררים בו, אחרת עלולות להיווצר סוגיות משמעותיות בהמשך התהליך. מעבר לכך, יש לשבת ולברר עם הלקוח אילו וכמה מוצרים הוא יאחסן בחדרי הקירור וההקפאה ולהתייחס לכל צורך ורצון שיעלה בשיחה. וודאי שכל זאת חייב להתבצע לפני שלבי התכנון והבנייה בפועל.

מאפיינים חשובים

בניית חדרי קירור והקפאה הינה תהליך בעל חשיבות אדירה. יחידות קירור בלתי אמינות עלולות להוביל לקלקול של מוצרים יקרי ערך, ויתרה מכך – גם לנזק בריאותי לצרכן. קיימים מספר מאפיינים חשובים שיש להקפיד עליהם בכל תכנון ובנייה של חדרי קירור והקפאה:

  • מנגנון בטיחות אמין שאחראי על אספקת חשמל במקרה של תקלה.
  • שימוש ביחידות קירור שקטות ונעימות.
  • קירור והקפאה יעילים למען חיסכון מרבי בחשמל.
  • חדרים בעלי אטימות אידיאלית.
  • שימוש חסכוני בשטח ובמקום.
  • שימוש בחומרים וברכיבים הטובים ביותר ובשיטות מתקדמות של תכנון ובנייה.
  • דלתות איכותיות שנסגרות ונאטמות בקלות.

כל זאת כאמור בתוך מסגרת של תכנון מותאם אישית לצורכי ורצונות הלקוח.

למי מתאים?

חדרי קירור והקפאה מתאימים לעסקים גדולים בתחום המזון וכמו כן גם לבסיסים צבאיים, מפעלים ותעשייה בתחום המזון ובתחומים נוספים וכל חברה הזקוקה לאחסון קר, אמין ונוח של כמות גדולה של מצרכים וחומרים עדינים כמו תרופות וחומרים כימיים.

חברה לבניית חדרי קירור והקפאה

חדרי קירור אינם מוצר פשוט או זול, ויש להקפיד לבחור חברת תכנון, בנייה והתקנה מקצועית ובעלת ניסיון רב, ובפרט עם סוג העסק וסוג המוצרים שלכם. יש לשים דגש על התאמה אישית ועל שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ואמינות ולא לוותר על שום מנגנון הכרחי לשמירה חסרת פשרות על הסחורה והמוצרים.