קירור יינות בחדרי קירור – כיצד לשמור על היין?

ביקבים רבים, במסעדות, בארים ובתי קפה נשמרים היינות בתוך חדרי קירור, ובצדק. יינות רבים זקוקים לקירור קבוע ולשמירה תחת טמפרטורה מבוקרת, על מנת לשמר את טיבם ולהבטיח שמי ששותה מהם יוכל ליהנות מהטעם גם בעוד שנים. כיצד שומרים על היין בתנאים הטובים ביותר?

שמירה על טמפרטורה קרירה

קירור יינות בחדרי קירור דורש ויסות טמפרטורה קבוע. הטמפרטורה בחדר קירור עבור יינות צריכה לעמוד על בין 12-18 מעלות בדרך כלל. טמפרטורה גבוהה יותר תעודד חמצון של היין ולמעשה תהפוך את טעמו לחמוץ ולא איכותי, ואילו טמפרטורה נמוכה יותר עלולה לגרום לטשטוש הטעמים.

שמירה על רמת לחות המתאימה לאחסון יין

רמת הלחות האופטימלית לאחסון יין בקירור היא בין 55%-70% לחות. רמת הלחות נקבעת לפי סוג היין ולכן חשוב שתהיה בתוך חדר הקירור בקרת לחות מתאימה, אשר תאפשר לכם שליטה על רמות הלחות לאחסון סוגים שונים של בקבוקי יין ושתייה. היום ברוב המערכות ישנה בקרת לחות קבועה וקל לעקוב אחר אחוזי הלחות בחדר.

חשוב ליצור התאמה אישית לאקלים הישראלי

חדרי יין בחו”ל מציעים תנאים אחרים מאלו שמציעים חדרי יין בארץ ולכן חשוב להקפיד שמערכת הקירור המותקנת בהם מתאימה לאקלים הישראלי. מרבית החברות הפועלות בארץ מספקות התאמה אישית להקמת חדר קירור לאחסון יין ומאפשרות שליטה על הטמפרטורה על מנת שתהיה אופטימלית גם בימים חמים מאד, בהתאם למזג האוויר הישראלי.

התקנת מערכת מיזוג אוויר מתאימה

מכיוון שחדר קירור ליין הוא חדר שנכנסים ויוצאים ממנו, במיוחד כשמדובר במסעדה או בבר, כדאי להתקין בו מערכת מיזוג אוויר איכותית. המערכת הזו לא רק עוזרת לויסות הטמפרטורה והלחות אלא גם מונעת חימום מיידי של החדר כאשר פותחים את הדלת.

התאמת מערכת הקירור לכמות בקבוקי היין

חדרי קירור נבדלים זה מזה בגודלם ובשטחם, לכן לעשות התאמה בין כמות בקבוקי היין ובין גודל מערכת הקירור. כאמור, ניתן לבצע התאמה אישית לחדרי הקירור לפי מספר הבקבוקים, סוגי היינות השונים, הטמפרטורה הדרושה ועוד.

מערכת חסכונית באנרגיה

חדר קירור דורש בקרת טמפרטורה לאורך כל שעות היממה והפעלה של מערכות הקירור באופן קבוע, מה שדורש גם לא מעט משאבים ואנרגיה. לכן, כדאי לבחור חדרי קירור שכוללים מערכות חסכוניות וידידותיות לסביבה.

מערכות הקירור של דמיאנס – מתאימים במיוחד למקום ולמוצרים

חברת דמיאנס מערכות קירור מתקינה מקררים ומערכות קירור מקצועיות בבתי אוכל, במעדניות, בבתי קפה ובארים ובמסעדות בהן מוצרי המזון, המשקאות, ובפרט היינות, נדרשים לתחזוקה נאותה בקירור וברמת לחות מסויימת, על מנת שישמרו על האיכות והטעם הייחודי להם. אנחנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לקבלת ייעוץ ללא תשלום – ולהתקנה של מערכות קירור שישמרו על מלאי היינות שלכם מקורר, בסביבה מושלמת, ובאופן יציב ובטוח לאורך זמן.