סוגים שונים של מקררים תעשייתיים

בתעשייה ישנם הרבה דברים שדורשים קירור. כל מסעדה, דוכן מזון מהיר, פלאפל, סופר מרקט ואפילו קיוסק חייבים להשתמש במקררים תעשייתיים על מנת לשמור על המוצרים והתוצרת שלהם בצורה תקינה. מכיוון שמדובר באוכל במדינה חמה והיגיינית, תקינותם של מקררים תעשייתיים ואיכותם מחויבת בבדיקות שונות של גורמים הקשורים לעיסוק התעשייתי ולכן איכותם חייבת להיות גבוהה ומספקת. במאמר זה נפרוט בפניכם מספר סוגים שונים של מקררים תעשייתיים שיעזרו לכם לבחור את המקרר הנחוץ לכם לפי צרכיהם.

מקררים תעשייתיים ניידים

מקררים ניידים יהיו מקררים הניתנים להזזה ממקום למקום, בדרך כלל יכילו גלגלים בתחתיתם ויאפשרו תנועה של המקרר על גבי משטחים יציבים או באמצעי שינוע אחרים. כמו כל מקרר, בעת ההובלה וההזזה של המקרר יש לרוקן אותו לגמרי מכל תכולתו ולוודא שהוא נמצא במצב יציב ועומד, אין להשכיבו בשום מצב בעת ההובלה ויש להימנע מטלטולים רבים של המקרר. מקררים תעשייתיים ניידים יכולים להגיע במגוון גדלים וצורות, ולעתים ניתן אף להזמין מקרר נייד בהתאמה אישית מהמפעל המייצר.

חדרי קירור

חדרי קירור הם חדרים ייעודיים המאפשרים שליטה מלאה בקור ובחום של החדר. חדרים אלו מיועדים לאחסון גדול נפח של סחורות ומזון. חדר קירור יכיל בדרך כלל ציפוי אלומיניום פנימי ששומר על האוויר בפנים. מאחורי ציפוי האלומיניום יהיו שכבות בידוד. שכבות בידוד למערכות קירור תעשייתי ושל חדרי קירור תהיינה בדרך כלל עשויות מחומרים פולימריים מוקצפים. מכיוון שחומרים אלו לוכדים בתוכם בועיות קטנות של אוויר שמונע יציאה וכניסה של חום וקור מבעד לשכבות הללו. המערכת מקבלת את השליטה על עוצמת הקירור של החדר על ידי מנוע מרכזי המחובר למערכת שליטה חשמלית ומערכת בקרה המאפשרים וויסות ושליטה על עוצמת הקור ועל תקינות המערכת.

מקררים תעשייתיים למשאיות ומובילים

פעמים רבות מקררים תעשייתיים יותקנו על גבי משאיות ומובילים ליצירת שטח אחסון והובלה של מזון וסחורות בצורה קפואה או מקוררת. מקררים כאלו יהיו דומים לחדרי קירור בהרכבם, מכיוון שלמעשה מדובר בארגז גדול באחורי המשאית המחובר למנוע ומדחס שמבצעים את פעולות הקירור של האוויר הכנס בתוך חדר הקירור. בידוד טוב משאיר את האוויר הקר בתוך הארגז ושומר על טמפרטורה יציבה הניתנת לשליטה ממושב הנהג וזה שלידו ע לידי מערכת שליטה מרכזית.

שמירה על חיי המקרר

בכל מערכת קירור תעשייתי של מקררים תעשייתיים או חדרי קירור יש צורך בטיפולים תקופתיים ובניקוי של המעבה לשמירה על חיי המקרר ועל תקינותו.

להתקנת מקררים תעשייתיים, פנו עוד היום לחברת דמיאנס מערכות קירור. נשמח לעמוד לשירותכם!

ביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.